Dlaczego Bóg uzdrawia tylko niektórych ludzi? - Tomasz Kmiecik

Kiedy jakiś czas temu po raz pierwszy rzucił mi się na oczy tytuł tej książki doznałem mieszanych się emocji. Z jednej strony pomyślałem - O! to coś dla mnie! W końcu tyle lat już zmagam się z moim schorzeniem, a od kiedy nawróciłem się modlę się i oczekuję Bożej interwencji w tej sprawie ale nic się nie dzieje. Może tutaj znajdę odpowiedź?! Z drugiej strony pojawiła się niepokojąca myśl - A jeśli odpowiedź na moje pytanie, jaką znajdę w tej książce, wcale nie będzie dla mnie zachęcająca? Ostatecznie ta druga obawa zwyciężyła i wtedy nie sięgnąłem po tę książkę - może szkoda, że nie doczytałem wtedy podtytułu: "Praktyczny przewodnik do uzdrowienia".

Jakiś czas później miałem okazję wysłuchać nauczania Szymona Zeiferta (KBwCh Nowe Przymierze - Gliwice) pt. "Uzdrowienie", które zaczęło uświadamiać mi jak błędne są moje przekonania co do tego, co Boże Słowo mówi na temat uzdrowienia. Minęło jeszcze sporo czasu, rozmów, doświadczeń i osobistych poszukiwań zanim zacząłem rozumieć, że Bóg chce naszego uzdrowienia tak samo jak zbawienia - i za oba te dary zapłacił już cenę. 

Podejrzewam, że chyba każdy wierzący zna to doświadczenie, kiedy prawdy Słowa Bożego, które, jak mu się wydaje, dobrze zna i rozumie, nagle pod wpływem działania Ducha Świętego trafiają z rozumu do serca - i dopiero wtedy mogą zacząć realnie działać w życiu. Tego typu doświadczenia towarzyszyły mi przy lekturze książki pastora Tomasza Kmiecika. W efekcie moje wiara w temacie Bożego uzdrowienia umocniła się, okrzepła i usystematyzowała. W zupełnie nowy sposób zacząłem patrzyć na swoją chorobę. Doświadczenie to miało wpływ nie tylko na mnie samego ale i na innych ludzi, o których miałem okazję modlić się. Pytanie: Boże, dlaczego nic się nie dzieje? przestało być centrum moich rozważań, a zamiast tego pojawiło się ufne oczekiwanie na pozytywne zamiany.

Nie bez znaczenia dla czytelników tej książki będzie fakt, że autor w trakcie jej pisania sam stanął w obliczu ciężkiej diagnozy - guza mózgu. Opis jego drogi do odzyskania zdrowia może być dla wielu ludzi może nawet bardziej inspirujący niż liczne przykłady ponad naturalnych uzdrowień.

Jeżeli borykasz się z problemami zdrowotnymi, a pytania takie jak: Boże, dlaczego nic się nie dzieje? lub Czy Bóg na pewno chce mojego uzdrowienia? towarzyszą się na co dzień - serdecznie zachęcam do lektury tej pozycji, która może rzucić zupełnie nowe światło na te kwestie.

Ponadto zapraszam do wysłuchania:

http://noweprzymierze.pl/info/czytelnia/2013/0707_SZe_uzdrowienie

http://ibog.pl/andrew-wommack/andrew-wommack-bog-chce-zebys-byl-zdrowy/ 

 

Tomek Tomczak