Boży przemytnik - autobiografia Brata Andrew'a

Kiedy jakaś książka zaczyna mnie tak pochłaniać, że "połykam" ją w kilka dni poświęcając każdą wolną chwilę na czytanie, to znaczy wtedy, że jest w niej coś wyjątkowego. I taka sytuacja przytrafiła mi się kolejny raz z autobiografią Brata Andrew'a zatytułowaną "Boży przemytnik".

Historia młodego holenderskiego misjonarza, który w połowie lat 50-tych, pod wpływem Bożego podszeptu, wybiera się za "żelazną kurtynę" na międzynarodowy kongres młodzieży komunistycznej w Warszawie jadąc tam volkswagenem garbusem wypełnionym Bibliami -  brzmi wręcz nieprawdopodobnie, ale jest tylko jednym z wielu opisanych tam niesamowitych przejawów Bożego działania i prowadzenia. 

Z zapartym tchem śledziłem kolejne wydarzenia w życiu i działalności brata Andrew'a, które krok po kroku prowadziły do powstania ogromnego dzieła niesienia wsparcia prześladowanym wierzącym w krajach, gdzie władze na różne sposoby walczyły z wiarą w Chrystusa. To dzieło funkcjonuje do dzisiaj pod nazwą "Open Doors".

Warto przeczytać tę książkę aby przekonać się, jak owocne może być życie bezwzględnie poddane Bożemu prowadzeniu i pokładające całkowite zaufanie w Bogu.

Tomek Tomczak