Niebo i piekło w Kościele - Paweł Godawa

Nasz Pan Jezus Chrystus - krótko przed swoim ukrzyżowaniem modlił się słowami: “Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś.” Wiedział bowiem, że jego Kościół, który wkrótce powstanie będzie nieustannie narażony na ataki złego, który zrobi wszystko aby tę jedność w Kościele rozbić.

Patrząc na historię Kościoła, tak bardzo dziś podzielonego, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że te diabelskie wysiłki w jakimś przynajmniej stopniu okazują się skuteczne. Jeszcze trudniejszą sprawą, zwłaszcza dla młodego w wierze chrześcijanina, może być to, że ów brak jedności przejawia się również często w lokalnym kościele. Może, jak apostoł Jakub, zadawać pytanie: “Skądże spory i skąd walki między wami?”, a odpowiedź jaką sam sobie da może wcale nie zachęcać go do pozostania w Kościele, podjęcia służby oraz wysiłków na rzecz swojego rozwoju duchowego.

Wszystkim, którym choć raz przyszło na myśl tego typu pytanie gorąco polecam książkę pastora Pawła Godawy pod tytułem “Niebo i piekło w Kościele”. Autor tej książki, opierając się na swoich przeżyciach, obserwacjach i przemyśleniach z wielu lat swojej służby w Kościele przedstawia swoją receptę na to jak skutecznie działać dla Boga pomimo pojawiających się przeszkód tego typu. Jak wznieść się ponad podziały, animozje i urazy tak aby samemu wnosić do Kościoła jedność, o którą modlił się nasz Pan. Zwraca też uwagę na znaczenie wybaczenia oraz pokazuje jak nie popaść w zatwardziałe niewybaczenie.

Serdecznie polecam tę pozycję wszystkim, którzy chcą skutecznie działać w Kościele, który kochają.

 

Tomek Tomczak