Relacja z konferencji dla kobiet - "Pełna nadziei"

W sobotę, 10 marca 2012 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle odbyła się Konferencja Kobiet „Pełna nadziei”. Do Wisły przyjechało ponad 1000 pań nie tylko z Polski, ale także z Czech, Niemiec, Anglii. Kobiety z naszego zboru jak co roku dołączyły do tego grona. Tym razem do Wisły wybrało się nas 14. Trzema samochodami punktualnie dojechałyśmy na czas, pełne nadziei, że będzie to szczególny dzień wypełniony wrażeniami.

Wykładowcami tegorocznej konferencji były: Alina Wieja - założyciel fundacji „Życie i Misja”oraz redaktor naczelna czasopisma „Nasze inspiracje”, Sylwia Tomczyk - redaktor graficzny „Nasze inspiracje” oraz pedagog, Nancy Westergard - informatyk, obecnie doradca w kościele w Chicago i nauczyciel swoich dzieci.

Alina Wieja w swoich wykładach pt. „Światło nadziei” i „Nadzieja, gdy wokół trwa burza” zachęcała by być kobietą dobrego wpływu, by być tą, która wnosi nadzieję w życie innych ludzi. Tłumaczyła, że nadzieja to żarliwe oczekiwanie, w niej jest siła i moc, ale nadzieja nie funkcjonuje bez wiary związanej z obietnicami ze Słowa Bożego. Jeśli nie mamy światła, nie mamy nadziei. Trwanie w ciemności to odrzucenie relacji z Bogiem.

Sylwia Tomczyk w wykładzie pt. „Fundament nadziei”mówiła o tym, co cechuje osoby pełne nadziei, a są to trzy przekonania: Bóg jest dobry – zawsze; Jego plan dla mojego życia jest dobry – zawsze; To, kim jestem ma znaczenie. Bóg jest zainteresowany Naszym życiem, cierpi razem z Nami, cieszy się razem z Nami.

Nancy Westergard tłumaczyła w jaki sposób można złożyć swoją ufność i nadzieję w Bogu oraz zwycięsko pokonywać przeciwności. Mówiła, że jesteśmy jak drzewa zasadzone nad strumieniami wód. Jezus nas wykorzenia i sadzi nad potokiem wody żywej. Drzewo wysysa minerały z wody, więc my mamy brać z życia to co najlepsze. Takiemu drzewu się powodzi i będzie przynosiło owoc we właściwym czasie.

Pomiędzy wykładami mogłyśmy wysłuchać poruszających historii z życia. Dorota Herok z Cieszyna (zaangażowana w służbę uwielbienia poprzez taniec) mówiła o przebaczeniu, a Maria Dąbrowski z Chicago (od 10 lat pomaga rodziną osób uzależnionych od alkoholu i innych używek) opowiedziała o zwycięskiej walce o życie syna i nadziei dla rodziców.

Myślę, że wszystkie z Nas wyjechały z konferencji szczęśliwe, podniesione na duchu, zainspirowane, by pokładać nadzieję w Bogu.

W niedzielę 18 marca o godz. 17:00 na spotkaniu dla kobiet, będziemy dzieliły się wrażeniami z konferencji i jeszcze raz przeżywały ten piękny, wzruszający, pełny wrażeń dzień.

Zapraszamy wszystkie kobiety, a szczególnie te, które nie były z nami Tego dnia.

IMG_1048.jpg
IMG_1049.jpg
IMG_1050.jpg
IMG_1051.jpg
IMG_1052.jpg
IMG_1054.jpg
IMG_1057.jpg

dodane 2012-03-17 przez Mariola Tomczak