Nowy wystrój sali zborowej

Od dzisiejszej niedzieli, tj. 23 czerwca możemy prowadzić nasze nabożeństwa w odnowionej sali zborowej.

Przeprowadzony remont obejmował m.in.:

  • odmalowanie ścian w nowych kolorach,
  • montaż nowej dekoracji,
  • montaż paneli i listew ochronnych,
  • wymianę żaluzji na rolety,
  • zakup kwiatów doniczkowych.

Osobą, która w największym stopniu zaangażowała się w te prace jest siostra Mariola, która wykorzystując swoje zdolności i doświadczenie zaprojektowała nowy wystrój oraz wykonała większość prac malarskich i montażowych. Podziękowania należą się również siostrom: Lucynie, Stasi i Dorocie Jurasz oraz braciom: Leszkowi z synem Sebastianem, Tomkowi i Pawłowi - którzy na różne sposoby wspierali Mariolę w jej pracy. Dzielnie pomagała jej również córka Gosia.

Nowy wystrój, choć stanowi zauważalną zmianę w stosunku do stanu wcześniejszego, jest tylko jednym z kilku elementów jakie są w planach do wymiany. W następnej kolejności planowana jest wymiana: kazalnicy i stolika pod sprzęt nagłaśniający oraz montaż regału bibliotecznego. Te nowe meble, ze względu na niestandardowy charakter wymagały zaprojektowania, którego również podjęła się siostra Mariola.

Poza sporym nakładem pracy, wykonany remont oraz planowane wymiany wyposażenia wymagają dodatkowych nakładów finansowych. Dlatego najbliższe kolekty wewnętrzne będą przeznaczone na sfinansowanie tych potrzeb. 

DSC_1142.jpg
DSC_1144.jpg
DSC_1145.jpg
DSC_1147.jpg
DSC_1148.jpg
DSC_1152.jpg
DSC_1162.jpg
DSC_1164.jpg
DSC_1165.jpg

 

dodane 2013-06-23 przez Tomek Tomczak